Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας συμμετέχει στην διαδικτυακή διεθνή έκθεση μεταπτυχιακών προγραμμάτων QS Online Masters Fair

Διεθνής Έκθεση Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων
QS Online Masters Fair

Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2021, 15.00 -21.00

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας συμμετέχει και φέτος στη Διεθνή Έκθεση Πανεπιστημίων για μεταπτυχιακά προγράμματα που διοργανώνει η QS, η οποία δίνει την ευκαιρία να γνωρίσετε μεταπτυχιακά προγράμματα διαδικτυακά μέσω μιας διαδραστικής πλατφόρμας.
Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν από εκπροσώπους κορυφαίων πανεπιστημίων, για τα προγράμματα σπουδών, τις υποτροφίες, τη διαδικασία αιτήσεων, τις συνθήκες και το κόστος ζωής και διαμονής και το τι αλλαγές έχουν γίνει φέτος στα προγράμματα σπουδών λόγω της πανδημίας, αλλά και τι ισχύει για τις σπουδές στην Αγγλία μετά το Brexit.
Επιπλέον η έκθεση προσφέρει:
-10.000+ Μεταπτυχιακά προγράμματα
-Σεμινάρια και παρουσιάσεις
-Συμβουλευτική καριέρας
-Εικονικές συνεντεύξεις και networking με επιτυχημένους αποφοίτους
30+ Κορυφαία Διεθνή Πανεπιστήμια
Η είσοδος στην online έκθεση είναι δωρεάν αλλά απαιτείται η εγγραφή ηλεκτρονικά μέσω του συνδέσμου: https://qs.topuniversities.com/events/virtual/masters/greece?utm_source=topnav&utm_campaign=masters&fbclid=IwAR1SBsRLso52kNUDYHXVlta8fc7RT4JNi3fCD6GvgLjYR-8kaBRZzE5ad6k