ΕΠ-Εγγραφές στο Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής της Ειδικής Κατηγορίας των Σοβαρών Παθήσεων 5% 2021-2022

Οι επιτυχόντες της ειδικής κατηγορίας ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 35 του Ν. 3794/2009 (156 Α΄) οφείλουν να καταθέσουν:

1. Αίτηση (θα τη βρείτε εδώ

2. Tα δικαιολογητικά που ορίζει η εγκύκλιος του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (θα τα βρείτε εδώ

το χρονικό διάστημα από την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου 2021 έως και την Παρασκευή 22 Οκτωβρίου 2021 με τους εξής τρόπους:

α) αυτοπροσώπως ή με άλλο εξουσιοδοτημένο πρόσωπο (κατόπιν ραντεβού στη Γραμματεία Ε.Π.)

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 13.9.2021 για την είσοδό στους εσωτερικούς χώρους του Πανεπιστημίου Μακεδονίας απαιτείται είτε η επίδειξη αρνητικού διαγνωστικού τεστ νόσησης για κορωνοϊό COVID-19 (PCR, rapid test) είτε πιστοποιητικού εμβολιασμού, ο οποίος έχει ολοκληρωθεί προ τουλάχιστον δεκατεσσάρων (14) ημερών, ή πιστοποιητικού νόσησης εντός του τελευταίου εξαμήνου.

ή

β) με ταχυδρομική αποστολή της αίτησης και των δικαιολογητικών των επιτυχόντων με συστημένη επιστολή και απόδειξη παραλαβής

Τα δικαιολογητικά αποστέλλονται ταχυδρομικά στην παρακάτω διεύθυνση:

Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
Σχολή Επιστημών Πληροφορίας