ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΕΓΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Μόνο για Προπτυχιακούς φοιτητές των κατηγοριών: Ειδικών Παθήσεων (5%), Αλλοδαπών–Αλλογενών, Ομογενών, Αθλητών, ERASMUS, Μετεγγραφέντων φοιτητών και Μεταπτυχιακών φοιτητών (εγγραφή μετά τον Οκτώβριο του 2021)

Σας ενημερώνουμε ότι, οι φοιτητές που εισήχθησαν στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022, σύμφωνα με τις παραπάνω κατηγορίες,  έχουν την δυνατότητα να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση για την παροχή δωρεάν στέγασης, μέσα από την ηλεκτρονική πλατφόρμα του Πανεπιστημίου μας, χρησιμοποιώντας το λογαριασμό τους τύπου user@uom.edu.gr.

Η ηλεκτρονική πλατφόρμα θα παραμείνει ανοικτή  μέχρι και την Πέμπτη  3 Φεβρουαρίου 2022, και ώρα 12:00 το μεσημέρι.

Τα αρχεία που θα επισυνάψετε πρέπει να είναι σαρωμένα από σαρωτή (scanner).

Μπορείτε να δείτε τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Επισημαίνεται ότι μετά την λήξη της προθεσμίας δεν θα είναι πλέον δυνατή η υποβολή αιτήσεων.