Συμπεριληπτική Ομάδα Χορού «RoDance» - Πρόσκληση συμμετοχής

Το Διεθνές Φεστιβάλ «Η αντανάκλαση της αναπηρίας στην τέχνη» σε συνεργασία με το Γραφείο Φυσικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας προσκαλεί όσες και όσους ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στη Συμπεριληπτική Ομάδα Χορού «RoDance» να επικοινωνήσουν με την κ Λαϊλόγλου Αλεξάνδρα PhD, ΕΕΠ Φυσικής Αγωγής Πανεπιστημίου Μακεδονίαςμέχρι τις 31 Ιανουαρίου. Στοιχεία επικοινωνίας email: alailoglou@uom.gr

Το Διεθνές Φεστιβάλ «Η αντανάκλαση της Αναπηρίας στην Τέχνη» ως Μονάδα του Εργαστηρίου Εφαρμογών Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Συμπερίληψης Ατόμων με Δυσκολίες Μάθησης και Προσαρμογής (ΕκΚοιΣαποσκοπεί στην ενίσχυση της Κοινωνικής Συμπερίληψης μέσω της Τέχνης. Ως εκ τούτου, η Συμπεριληπτική Ομάδα Χορού «RoDance» έχει ως στόχο να εξασφαλίσει την ενεργή συμμετοχή όλων στον χορό προσαρμόζοντας την κίνηση στο άτομο.

Η συμπεριληπτική ομάδα RoDance θα αποτελέσει μια από τις καλλιτεχνικές ομάδες του φεστιβάλ που θα πλαισιώνει τις δράσεις του Φεστιβάλ και του Πανεπιστημίου.