"Περικυκλώνουμε το ΠΑΜΑΚ": Δράση εθελοντικού καθαρισμού και γνωριμία με τους "The Cleaningans"

????Το Γραφείο και η Ομάδα Περιβάλλοντος ΠΑΜΑΚ σε συνεργασία με την ομάδα "The Cleaningans" σας προσκαλούν στη δράση εθελοντικού καθαρισμού με τίτλο "Περικυκλώνουμε το ΠΑΜΑΚ" που θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, την Παρασκευή 7 Απριλίου και ώρα 13:00 με σημείο συνάντησης στο προαύλιο χώρο (από την πλευρά της εισόδου - Εγνατία).

Η δράση αυτή χωρίζεται σε δύο μέρη.
Αρχικά θα πραγματοποιηθεί συζήτηση για το θέμα της κρίσης των στερεών αστικών αποβλήτων και γνωριμία με την εθελοντική ομάδα "The Cleaningans".
Έπειτα, σε μικρές ομάδες πρόκειται καθαρίσουμε τον προαύλιο χώρο του Πανεπιστημίου ακολουθώντας μια κυκλική πορεία!

Η δράση πραγματοποιείται στο πλαίσιο ανάπτυξης συνεργασίας με την ομάδα "The Cleaningans" με την οποία το επόμενο διάστημα πρόκειται να υλοποιήσουμε εκδρομές και εξορμήσεις εθελοντικών καθαρισμών σε περιοχές εκτός της Θεσσαλονίκης.

Για την συμμετοχή σας, παρακαλούμε να:

-Φοράτε ρούχα τα οποία δεν σας πειράζει να λερωθούν

-Φέρετε μαζί σας γάντια πολλαπλών χρήσεων

-Κρατάτε μαζί σας ένα επαναχρησιμοποιούμενο μπουκάλι νερού

????Μπορείτε να απευθύνετε τις ερωτήσεις σας στο email emas@uom.edu.gr και στις σελίδες instagram environmental_team_uom και the_cleaningans