Σημαντική ενημέρωση από το Κέντρο Η/Υ και Δικτύων

ΝΕΩΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Δευ 5 Φεβ 2024 στις 9:16 π.μ.

Σε συνέχεια της προηγούμενης ενημέρωσης, σας πληροφορούμε ότι η πρόσβαση σε Open eClass και Φοιτητολόγιο αποκαταστάθηκε πριν από λίγα λεπτά.

Sent: Monday, February 5, 2024 9:17 AM

Χθες το απόγευμα ενημερωθήκαμε από το ΕΔΥΤΕ για βλάβη στη δρομολόγηση του δικτύου, από την οποία επηρεάζονται συνδρομητές της Vodafone και Nova. Από χθες το βράδυ λαμβάνουμε μηνύματα φοιτητών, συνδρομητές των παραπάνω παρόχων, που δεν μπορούν να εισέλθουν σε Open eClass και Φοιτητολόγιο.

Επειδή δεν γνωρίζουμε τον χρόνο αποκατάστασης του προβλήματος, και οι εξετάσεις είναι σε εξέλιξη, προτείνουμε οι χρήστες αυτοί εναλλακτικά να συνδεθούν μέσω του browser "Opera" στις παραπάνω ηλεκτρονικές υπηρεσίες.

Πιο αναλυτικά, αφού γίνει η εγκατάσταση του Opera, θα πατήσετε πάνω στο Menu (Μενού) και μετά Settings (Ρυθμίσεις), προχωράτε στις Advanced ρυθμίσεις. Στην επιλογή VPN θα επιλέξετε “Enable VPN”.

Wheelchair Blue
Accessibility Tools