Πρόσκληση σε Εκδήλωση του ΜΒΑ και του ΜΒΑ ALUMNI

Την Πέμπτη στις 23/05/2024 στις 19:30, θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση στο αμφιθέατρο 14, στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, στο πλαίσιο των γενικών εκδηλώσεων Business Challenges που οργανώνει το ΔΠΜΣ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΜΒΑ).

Σε συνεργασία με τον Σύλλογο αποφοίτων του ΜΒΑ (ΜΒΑ ALUMΝΙ) το ΔΠΜΣ εγκαινιάζει έναν νέο κύκλο στο πλαίσιο αυτό, στον οποίο ομιλητές θα είναι παλιοί και νέοι απόφοιτοι του Προγράμματος. Ο κύκλος θα ονομάζεται MBA ALUMNI BUSINESS CHALLENGES.

Οι ομιλητές, εκτός από τις προκλήσεις που αντιμετώπισαν και αντιμετωπίζουν ως επαγγελματίες, θα μιλήσουν για τις εμπειρίες τους από το Πρόγραμμα, τη συμβολή του ΜΒΑ στην μετέπειτα επαγγελματική τους πορεία, τη διασύνδεση των γνώσεων που απέκτησαν με την επαγγελματική τους καθημερινότητα και γενικά για τις δυσκολίες, τις ευκαιρίες και τις προοπτικές πριν και μετά το ΜΒΑ.

Στο πρώτο ΜΒΑ ALUMNI Business Challenge, καλεσμένοι είναι
- o κ. Γιώργος Γερμανίδης, Διευθυντής Λειτουργίας στον Άκτωρα ΑΤΕ,
- η κ. Σοφία Στυψιανού, υπεύθυνη Εταιρικής Ευθύνης και Σχέσεων με τις Τοπικές Κοινωνίες Β. Ελλάδος της HELLENiQ ENERGY και ο
- κ. Νίκος Τζόλλας Αντιπεριφερειάρχης Ψηφιακής Διακυβέρνησης ΠΚΜ,
όλοι απόφοιτοι του Προγράμματος.

Πρόγραμμα

19:00 – 19:30: Προσέλευση – Καφές

19:30 – 19:35: Καλωσόρισμα, Α. Γεωργίου, Διευθυντής του ΜΒΑ

19:35 – 19:40: Καλωσόρισμα, Ζ. Συμεωνίδου, Πρόεδρος ΔΣ, ΜΒΑ ALUMNI

Ομιλίες:

19:40 – 20:00: Στυψιανού Σοφία, HELLENiQ ENERGY

20:00 – 20:20: Γερμανίδης Γιώργος, ΑΚΤΩΡ Α.Τ.Ε.

20:20 – 20:40: Τζόλλας Νίκος, Αντιπεριφερειάρχης

20:40 – 21:15: Ερωτήσεις – Συζήτηση

Συντονίζει η κ. Μαρία Σαράφη (DigiGlow Media, ΔΣ ΜΒΑ ALUMNI)

Σας περιμένουμε την Πέμπτη στις 23/5/2024 σε αυτή την εξόχως ενδιαφέρουσα εκδήλωση!

Ακολουθεί η σχετική αφίσα και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Με εκτίμηση,

Ανδρέας Γεωργίου