ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Πρόσκληση

Οι Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου Μακεδονίας σας προσκαλούν στην εκδήλωση για τον εορτασμό των Τριών Ιεραρχών, που θα γίνει την Τρίτη 29 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 12:00 μ. στο Αμφιθέατρο Τελετών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Παράλληλα, οι Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου θα τιμήσουν τα παιδιά των μελών της Πανεπιστημιακής μας κοινότητας που εισήχθησαν στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση κατά το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019.

Mουσικό Πρόγραμμα:

Antonin Dvorak Τρίο γιά πιάνο, βιολί και βιολοντσέλο σε μι ελάσσονα έργο 90 το επονομαζόμενο "Dumky"

Μουσική επιμέλεια: Καθηγητής, Δημήτριος Πάτρας, Τμήμα ΜΕΤ.

"Ωδή στους Τρεις Μεγίστους Φωστήρας" με τη συμμετοχή φοιτητών του μαθήματος "Εισαγωγή στην εκκλησιαστική βυζαντινή μουσική Ι"

Μουσική Επιμέλεια: Δρ. Γεώργιος Πατρώνας, μελος ΕΕΠ, Τμήμα ΜΕΤ.

Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα ακολουθήσει η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας στην αίθουσα εστιατορίου του Πανεπιστημίου.