«Βήμα του Μεταπτυχιακού Φοιτητή» - Α.Ε. Τσιμέντων ΤΙΤΑΝ

Η Α.Ε. Τσιμέντων ΤΙΤΑΝ διοργανώνει την Παρασκευή 12/4/2019 στο ξενοδοχείο Mediterranean Palace το 14οκατά σειρά «Βήμα του Μεταπτυχιακού Φοιτητή».

Το θέμα της εκδήλωσης έχει τίτλο :
Το επόμενο βήμα στην είσοδο στην αγορά εργασίας

Στο α΄ μέρος της εκδήλωσης οι ομιλητές θα συζητήσουν με τους φοιτητές για τις ευκαιρίες που παρέχονται για την γνωριμία με τις πραγματικές ανάγκες της αγοράς και στο β’ μέρος της εκδήλωσης οι φοιτητές θα γνωρίσουν ποιες είναι οι δράσεις που μπορούν να στηρίξουν την νεανική απασχολησιμότητα και θα ενημερωθούν για τις δεξιότητες που είναι απαραίτητο να κατέχουν στην σύγχρονη αγορά εργασίας ενώ μέσα από ένα καινοτόμο ψυχομετρικό εργαλείο υπό την μορφή παιχνιδιού,παρεχόμενο από την Owiwi, θα ανακαλύψουν τα δικά τους soft skills.

Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με την ξενάγηση στο Εργοστάσιο 14:00-15:00 στην εκπαιδευτική έκθεση μετεωρολογίας «ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ».

Περισσότερες πληροφορίες https://dasta.uom.gr/Career/Announcements/40866.html