2ο Φεστιβάλ "Η αντανάκλαση της αναπηρίας στην τέχνη" ReflectiON Of Disability in Art – RoDI

2ο Φεστιβάλ

2ο  Φεστιβάλ

Η αντανάκλαση της αναπηρίας στην τέχνη

ReflectiON Of Disability in Art – RoDI

3-10 Δεκεμβρίου 2019

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και η Οργανωτική Επιτροπή του Φεστιβάλ  «Ηαντανάκλαση της αναπηρίας στην τέχνη – Reflection of disability in art», με ακρωνύμιο RoDI, προσκαλεί τις ενδιαφερόμενες θεατρικές ομάδες να υποβάλουν προτάσεις για τη συμμετοχή τους στο καλλιτεχνικό του πρόγραμμα.

Οι προτάσεις που θα υποβληθούν ηλεκτρονικά στη διεύθυνση rod@uom.edu.gr πρέπει να είναι σχετικές με το περιεχόμενο του Φεστιβάλ και να συμβάλλουν στην προαγωγή του αυτοπροσδιορισμού, της εκπαιδευτικής και κοινωνικής συμπερίληψης και της χειραφέτησης των ατόμων με αναπηρία. Σε αυτό το πλαίσιο, πρέπει σε αυτές να αποτυπώνεται ξεκάθαρα η ενεργώς συμμετοχή των ατόμων με αναπηρία σε ρόλο ηθοποιών, σκηνοθετών ή άλλο.

Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

(Γραφείο Ε-110, 1ος όροφος)

Εγνατία 156, Τ.Κ. 546 36

Θεσσαλονίκη