Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής: Διαπανεπιστημιακός Διαγωνισμός Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας, Ennovation 2019

Ημερομηνία Έναρξης
2019-06-06 13:00:00

Ημερομηνία Λήξης
2019-06-06 15:00:00

Έχεις τη δική σου επιχειρηματική ιδέα; Είσαι φοιτητής ή ερευνητής;

Ο Δια-Πανεπιστημιακός Διαγωνισμός Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας, Ennovation 2019 επιστρέφει για 12η χρονιά!

Σε καλούμε λοιπόν στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 6 Ιουνίου στο διάστημα 1-3μμ στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας (Αίθουσα Συνεδρίων). Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Κέντρο Στήριξης Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας (ACEin) με την υποστήριξη του  Πανεπιστημίου Μακεδονίας και του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Με τη συμμετοχή σου θα έχεις την ευκαιρία:

#1 Να μάθεις πως θα υποστηριχθείς από την Virtual Accelerationπλατφόρμα για την ανάπτυξη της επιχειρηματικής σου ιδέας στο πλαίσιο του ennovation 2019

#2 Να μάθεις πως μπορείς να εφαρμόσεις τα ερευνητικά σου αποτελέσματα σε πραγματικό περιβάλλον

Για τη συμμετοχή σου στην εκδήλωση μπορείς να εγγραφείς εδώ.

Περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό ennovation 2019 μπορείς να βρεις εδώ.

*με την ευγενική χορηγία της Eurobank