Οι Πρυτανικές Αρχές στη σύσκεψη του Πρωθυπουργού και του Υφυπουργού Εσωτερικών με τους παραγωγικούς και επιστημονικούς φορείς της Β. Ελλάδας

Την Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2019 και ώρα 12:15 μμ πραγματοποιήθηκε η σύσκεψη του Πρωθυπουργού κ. Κυριάκου Μητσοτάκη και του Υφυπουργού Εσωτερικών (Μακεδονίας και Θράκης) κ. Θεόδωρου Καράογλου στο Διοικητήριο, με τους παραγωγικούς και επιστημονικούς φορείς της Βόρειας Ελλάδας.

Η σύσκεψη είχε ενημερωτικό χαρακτήρα για τα προβλήματα και όλα τα ζητήματα που αφορούν τους φορείς εν όψει της 84ης ΔΕΘ.

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας εκπροσώπησε ο Αντιπρύτανης Διοικητικών Υποθέσεων, Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας, Καθηγητής Δημήτριος Κυρκιλής.