Οι Πρυτανικές Αρχές στον Αγιασμό του Πειραματικού Γυμνασίου του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 09:30 π.μ. πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου ο Αγιασμός του Πειραματικού Γυμνασίου του Πανεπιστημίου Μακεδονίας για την έναρξη του σχολικού έτους 2019-2020.

Στον Αγιασμό συμμετείχαν μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες του Πειραματικού Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Στην τελετή παρευρέθηκαν και απηύθυναν χαιρετισμό ο δημοτικός σύμβουλος κ. Θόδωρος Κυζιρίδης, ο Καθηγητής του Τμήματος Φιλοσοφίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Δημήτριος Κουτσογιάννης, η Διεύθυντρια του Πειραματικού Γενικού Λυκείου Πανεπιστημίου Μακεδονίας κ. Σταυρούλα Κουρτίδου και η Διευθύντρια του Πειραματικού Γυμνασίου του Πανεπιστημίου Μακεδονίας κ. Ελένη Μούζουρα.

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας εκπροσώπησε και απηύθυνε χαιρετισμό η Αντιπρύτανης Οικονομικών, Προγραμματισμού και Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Καθηγήτρια Ευγενία Αλεξανδροπούλου.

F1

F2