Οι Πρυτανικές Αρχές τίμησαν τις εκδηλώσεις στη Θεσσαλονίκη για τον εορτασμό του Μακεδονικού Αγώνα

Οι Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου Μακεδονίας τίμησαν με την παρουσία τους τις εκδηλώσεις στη Θεσσαλονίκη για τον εορτασμό του Μακεδονικού Αγώνα, οι οποίες πραγματοποιήθηκαν από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας και την Μητροπολιτική Ενότητα Θεσσαλονίκης, την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019.

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων πραγματοποιήθηκαν:

- Επιμνημόσυνη Δέηση στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου και Ομιλία από τον Περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας, κ. Απόστολο Τζιτζικώστα.

- Κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο του Γ΄ Σ.Σ.

Ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Καθηγητής Στυλιανός Δ. Κατρανίδης, τίμησε με την παρουσία του τις εκδηλώσεις και κατέθεσε στεφάνι στο Ηρώο του Γ΄ Σ.Σ.