Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής: Ολοκλήρωση Σπουδών Ιούλιος 2020

Όσοι φοιτητές διαπιστώνουν μέσω του Students Web ότι έχουν συμπληρώσει τα προαπαιτούμενα για τη λήψη πτυχίου, έχουν δυνατότητα να αιτούνται την έκδοση Αναλυτικής Βαθμολογίας μέσω του Students Web. Η Γραμματεία θα κάνει τον πρώτο έλεγχο και, εφόσον ισχύουν οι προϋποθέσεις, θα αποστείλει ηλεκτρονικά την Αναλυτική Βαθμολογία, όπου θα σημειώνεται η έκφραση:

"Ο ανωτέρω έχει ολοκληρώσει τις σπουδές του αλλά δεν ορκίστηκε ακόμη".

Στη συνέχεια, μετά τις 24 Αυγούστου, θα αποσταλεί μήνυμα σε όλους τους υποψήφιους πτυχιούχους, ώστε να υποβάλουν μεταξύ 1 και 11 Σεπτεμβρίου 2020 τα δικαιολογητικά για συμμετοχή στην επόμενη ορκωμοσία, όπως περιγράφεται στη ιστοσελίδα Αποφοίτηση / Ορκωμοσία / Πάπυροι στην ενότητα Προετοιμασία για την τελετή αποφοίτησης. Τέλος, μετά τους τελικούς ελέγχους,  θα εκδοθούν για όλους τους υποψήφιους πτυχιούχους ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΣΠΟΥΔΩΝ.

Για την τελετή ορκωμοσίας θα αποσταλεί ενημέρωση μόλις ληφθεί απόφαση από την Πρυτανεία του Ιδρύματος.