Οι Πρυτανικές Αρχές στη σύσκεψη με τον Πρωθυπουργό και τους επιστημονικούς φορείς

Σύσκεψη του Πρωθυπουργού με τους Επιστημονικούς Φορείς της πόλης πραγματοποιήθηκε, στο πλαίσιο της 85ης ΔΕΘ, την Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου και ώρα 12:45 στο Διοικητήριο.

Στη σύσκεψη παραβρέθηκαν, η Υπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων Νίκη Κεραμέως, ο Περιφερειάρχης Κ. Μακεδονίας Απόστολος Τζιτζικώστας και ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας και συμμετείχαν οι εκπρόσωποι του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, του Διεθνούς Πανεπιστημίου, του Τεχνικού Επιμελητηρίου (Τμήμα Κεντρικής Μακεδονίας), του Οικονομικού Επιμελητηρίου (Περιφερειακό Τμήμα Κεντρικής Μακεδονίας), του Γεωτεχνικού Επιμελητηρίου (Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας) και του ΕΚΕΤΑ.

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, εκπροσώπησε ο Πρύτανης, Καθηγητής Στυλιανός Δ. Κατρανίδης, με εισήγησή του για τα σημαντικά ζητήματα του Ιδρύματος.