ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+ στο εξωτερικό για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021.

Το Γραφείο Erasmus του Πανεπιστημίου Μακεδονίας ενημερώνει ότι, ολοκληρώθηκε η διαδικασία επιλογής των φοιτητών που υπέβαλαν αίτηση για συμμετοχή στο ανωτέρω πρόγραμμα.

Από τις 24 συνολικά αιτήσεις που κατατέθηκαν, οι 23 πληρούν τα κριτήρια επιλεξιμότητας και έγιναν δεκτές για χρηματοδότη λόγω διαθέσιμων κονδυλίων. Μία (1) αίτηση απορρίφθηκε καθώς δεν ικανοποιείται το κριτήριο του εξαμήνου φοίτησης κατά το οποίο επιτρέπεται η μετακίνηση για πρακτική άσκηση (>5ου εξαμήνου).

Οι επιτυχόντες φοιτητές θα λάβουν σχετικό email στην ακαδημαϊκή τους ηλεκτρονική διεύθυνση.

Οι φοιτητές που θα μετακινηθούν στο πλαίσιο της ανωτέρω δράσης για πρακτική άσκηση στο εξωτερικό καλούνται να επισκεφτούν τον παρακάτω σύνδεσμο για τη λήψη οδηγιών και συγκέντρωσης των απαιτούμενων δικαιολογητικών: