Διαδικασία διάθεσης υπηρεσιακών σημειωμάτων σε φοιτητές

Κατά την εξεταστική περίοδο, ορισμένοι φοιτητές που εργάζονται ή υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία, χρειάζεται να καταθέτουν στην υπηρεσία τους υπηρεσιακό σημείωμα, με το οποίο θα βεβαιώνεται η συμμετοχή τους στις εξετάσεις του Τμήματος στο οποίο φοιτούν.

Η διαδικασία διάθεσης υπηρεσιακών σημειωμάτων περιγράφεται παρακάτω:

1. Ο φοιτητής "κατεβάζει" το  Υπηρεσιακό Σημείωμα Συμμετοχής σε Εξετάσεις από την ιστοσελίδα του Τμήματος ΕΠ.
  2. Συμπληρώνει τα στοιχεία του που βρίσκονται στην περιοχή με το κίτρινο χρώμα και αποστέλλει το έγγραφο με email στο διδάσκοντα, αμέσως μετά την εξέταση του μαθήματος, ο οποίος θα βεβαιώσει τη συμμετοχή του στις εξετάσεις.
  3. Ο διδάσκων συμπληρώνει τα στοιχεία που τον αφορούν και βρίσκονται στις περιοχές με το γαλάζιο χρώμα. Υπογράφει κάτω δεξιά και αποστέλλει το έγγραφο υπογεγραμμένο ηλεκτρονικά στη Γραμματεία.
  4. Η Γραμματεία υπογράφει και σφραγίζει το έγγραφο. Κατόπιν το σκανάρει και το επιστρέφει με email στον ενδιαφερόμενο φοιτητή.