ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Το ΙΚΥ/ Εθνική Μονάδα Συντονισμού Erasmus+ έπειτα από καταγγελίες φοιτητών που έπεσαν θύματα απάτης κατά την ενοικίαση σπιτιού στο εξωτερικό συστήνει σε όλους του φοιτητές να είναι ιδιαίτερα προσεχτικοί κατά την ενοικίαση σπιτιού, αν μπορούν να την πραγματοποιούν μέσω κάποιας πιστοποιημένης ιστοσελίδας, να προβαίνουν σε κάθε δυνατή διασταύρωση των στοιχείων που τους παρέχονται και καλύτερα ίσως να απαντάνε αυτοί σε αγγελίες, παρά να δέχονται προσφορές. Να είναι επίσης επιφυλακτικοί όταν ο τραπεζικός λογαριασμός που τους δίνεται είναι σε άλλη χώρα από αυτήν που πρόκειται να μετακινηθούν.

Από το Γρααφείο Erasmus

-------------------------------------------------------------------

Το Κέντρο Συμβουλευτικής σας καλεί να διαβάσετε το παρακάτω έντυπο pdf. αναφορικά με τις ψυχολογικές επιπτώσεις του κορονοϊού (COVID-19) και συμβουλές πρόληψης/αντιμετώπισης.

Ανακοίνωση: ESNsurvey 2019-Πανευρωπαϊκή έρευνα

Ο Σύλλογος ESN διεξάγει έρευνα στην οποία καλεί αποφοίτους και ενεργούς φοιτητές να λάβουν μέρος. Πληροφορίες θα βρείτε στα παρακάτω links: