Ανακοινώσεις Φοιτητών

2η Ορκωμοσία 2019

Τετάρτη 29/8/2019

Πληροφορούμε τους φοιτητές που επιθυμούν να ορκιστούν στην επόμενη ορκωμοσία (το πρώτο 15ήμερο του Νοεμβρίου 2019) για τις ημερομηνίες και τις ενέργειες που πρέπει να κάνουν.Το τελικό κείμενο της διπλωματικής εργασίας θα πρέπει να κατατεθεί στον Επιβλέποντα Καθηγητή για βαθμολόγηση το αργότερο μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου 2019.Ενώ μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2019 θα πρέπει να έχει κατατεθεί ο βαθμός της Διπλωματικής Εργασίας από τον Επιβλέποντα Καθηγητή στη Γραμματεία. Από τις 7 έως τις 18 Οκτωβρίου 2019, θα πρέπει να προσκομίσετε τα παρακάτω δικαιολογητικά, (αφού πρώτα βεβαιωθείτε ότι ο βαθμός έχει κατατεθεί στη Γραμματεία):

1. Αίτηση Ορκωμοσίας (https://www.uom.gr/assets/site/public/nodes/5190/2121-AitisiOrkwmosias.pdf).

2. Αποδεικτικό κατάθεσης της Διπλωματικής Εργασίας στην ψηφίδα (για οδηγίες δείτε εδω: ΨΗΦΙΔΑ)

3. Ηλεκτρονική Υποβολή Αίτησης Ελέγχου μη Εκκρεμότητας στη Βιβλιοθήκη http://www.lib.uom.gr/index.php/el/aitisi-elegxou-mi-ekkremotitas?view=form4.

Εξόφληση διδάκτρων στην Τράπεζα Πειραιώς (Αρ. Λογ.: IBAN: GR220172202000 - 5202 011660 827).(Για να μάθετε το υπόλοιπο της οφειλής σας, επικοινωνήστε με το Λογιστήριο της Επιτροπής Ερευνών (τηλ.: 2310-891414, 11:00-12:00 π.μ.).

4. Ακαδημαϊκή ταυτότητα.

5. Τρία (3 θερμοκολλημένα) αντίγραφα της Διπλωματικής Εργασίας, κατόπιν συνεννόησης με τον επιβλέποντα και τους 2 εξεταστές.

Προσοχή!!!

Κατάθεση τελικού κειμένου Διπλωματικής Εργασίας στον Επιβλέποντα Καθηγητή το αργότερο μέχρι 15 Σεπτεμβρίου 2019.

1η Ορκωμοσία 2019

Ενημερώνουμε τους φοιτητές που επιθυμούν να ορκιστούν στην επόμενη ορκωμοσία (τελευταία εβδομάδα του Μαρτίου ή έως το τέλος Απριλίου 2019) για τις ημερομηνίες και τις ενέργειες που πρέπει να κάνουν.

Θα πρέπει να καταθέσετε στον επιβλέποντα καθηγητή το κείμενο της διπλωματικής σας εργασίας για βαθμολόγηση το αργότερο μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2019).

Μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου 2019, πρέπει να έχει κατατεθεί ο βαθμός της Διπλωματικής Εργασίας από τον Επιβλέποντα Καθηγητή στη Γραμματεία.

Από 25 Φεβρουαρίου - 15 Μαρτίου 2019, θα πρέπει να προσκομίσετε τα παρακάτω δικαιολογητικά (αφού πρώτα βεβαιωθείτε ότι ο βαθμός έχει κατατεθεί στη Γραμματεία):

1. Αίτηση Ορκωμοσίας (συνημμένο έντυπο)

2. Κατάθεση της Διπλωματικής Εργασίας στη Βιβλιοθήκη σε ηλεκτρονική μορφή και μόνο μέσω της ΨΗΦΙΔΑΣ

Βεβαίωση κατάθεσης της διπλωματικής εργασίας (είναι η εκτύπωση του e-mail επιβεβαίωσης που θα σας αποσταλεί από τη βιβλιοθήκη, μετά την εισαγωγή στην ΨΗΦΙΔΑ).

3. Ηλεκτρονική Υποβολή Αίτησης Ελέγχου μη Εκκρεμότητας στη Βιβλιοθήκη http://www.lib.uom.gr/index.php/el/aitisi-elegxou-mi-ekkremotitas?view=form

4. Εξόφληση διδάκτρων και Κατάθεση 40 Ευρώ (για τον πάπυρο και τα αντίγραφα πτυχίου) στην Τράπεζα Πειραιώς (Αρ. Λογ.: 5202-011660-827)

Για να μάθετε το υπόλοιπο της οφειλής σας, επικοινωνήστε με το Λογιστήριο της Επιτροπής Ερευνών(τηλ.: 2310-891414, 11:00-12:00 π.μ.)

5. Ακαδημαϊκή ταυτότητα  ή το Βιβλιάριο Σπουδών

6. Υπεύθυνη Δήλωση για τη "λογοκλοπή" (για όσους δεν την έχουν προσκομίσει)

7. Τρία (3 θερμοκολλημένα) αντίγραφα της Διπλωματικής Εργασίας (θα παραδώσετε 1 στον επιβλέποντα, και από 1 στον κάθε εξεταστή).

Αλλαγή Μαθήματος Επιλογής B' Εξαμήνου (Χειμερινού 2018-2019)

Παρακαλούμε να δηλώσετε το μάθημα επιλογής που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε, συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα, έως τις 02/06/2018.
Για τη συμπλήρωση της φόρμας απαιτείται σύνδεση στο λογαριασμό του Πανεπιστημίου ( username@uom.edu.gr)

Επίσης, παρακαλούμε το Επώνυμο και Όνομά σας να συμπληρωθεί με κεφαλαία ελληνικά.

Για να δηλώσετε το μάθημα επιλογής του Β' εξαμήνου πατήσετε   ΕΔΩ

Mπορείτε να δείτε τις περιγραφές των μαθημάτων του Β' εξαμήνου στο site του ΜΒΑ: http://mba.uom.gr/el/periexomenospoudwn/eksminob/epiloghs.html

Σας υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με τον Ενιαίο Κανονισμό:

• Για να πραγματοποιηθεί ένα μάθημα επιλογής πρέπει να επιλεγεί τουλάχιστον από 6 φοιτητές.
  • Αλλαγή μαθήματος μπορεί να γίνει μέχρι τη δεύτερη εβδομάδα μαθημάτων. Αυτό ισχύει μόνο στην περίπτωση που οι αλλαγές αυτές δεν επιφέρουν ακύρωση της διδασκαλίας ενός μαθήματος, με βάση τις αρχικές δηλώσεις. Ακύρωση της διδασκαλίας ενός μαθήματος επιλογής μπορεί να γίνει δεκτή μόνον εφόσον ζητηθεί αλλαγή μαθήματος από το (50% +1) των φοιτητών που επέλεξαν αρχικά το μάθημα (μέχρι το τέλος της βʼ εβδομάδας).

Επιπλέον:

Η έναρξη του Προπαρασκευαστικού  Μαθήματος «Εισαγωγή στη Λογιστική και Χρηματοοικονομική Διοίκηση» και η έναρξη του Β' εξαμήνου, προγραμματίζονται ως εξής:

• Έναρξη προπαρασκευαστικού Μαθήματος : 14/9/2018
  • Έναρξη μαθημάτων Β' εξαμήνου: 28/9/2018