Συνάντηση Διδασκόντων ΜΒΑ 2019 & Βραβεία άριστης διδασκαλίας 2018-2019

Συνάντηση Διδασκόντων 2019-2020

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη ετήσια «Συνάντηση Διδασκόντων του ΜΒΑ» στις 12/12/2019. Τα θέματα που συζητήθηκαν στη συνάντηση αφορούσαν κυρίως την εκπαιδευτική διαδικασία, καθώς και άλλα λειτουργικά και διοικητικά ζητήματα που αφορούσαν το προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος και τις προσπάθειες διατήρησης της υψηλής ποιότητας του προγράμματος.

Με την έναρξη της συνάντησης, ο επίσημος προσκεκλημένος του «ΕΒΕΘ» ο κ.Εμμανουήλ Βλαχογιάννης, Α’ Αντιπρόεδρος του ΕΒΕΘ, απένειμε τα Βραβεία Αριστείας «ΕΒΕΘ» στους φοιτητές του ΜΒΑ με την υψηλότερη επίδοση στο δεύτερο έτος των σπουδών τους κα Κωτούζα Άννα–Ναταλία και κα Θεοδοσοπούλου Άρτεμις.

Στην ομιλία του ο κ.Βλαχογιάννης αναφέρθηκε στην πορεία του Πανεπιστημίου, το οποίο ξεκινώντας από Ανώτατη Βιομηχανική Σχολή, κατάφερε να αναπτυχθεί και να γίνει το Πανεπιστημιακό Ίδρυμα που είναι σήμερα. Για το λόγο αυτό, όπως ανέφερε, θεωρεί σημαντική την επιβράβευση των μεταπτυχιακών φοιτητών του ΜΒΑ από το ΕΒΕΘ.

Επίσης, να επισημάνουμε ότι τα Βραβεία Αριστείας «ΕΒΕΘ», έχουν καθιερωθεί από το 2013 ως υποτροφία στους φοιτητές του ΜΒΑ με την υψηλότερη βαθμολογία σε κάθε έτος σπουδών.

Βραβεία Άριστης Διδασκαλίας 2018-2019

Ακολούθησε η βράβευση των διδασκόντων που αρίστευσαν στη διδασκαλία κατά το προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος, σύμφωνα με τα αποτελέσματα των αξιολογήσεων μαθημάτων–διδασκόντων, που πραγματοποιήθηκαν από τους φοιτητές κατά το ακαδημαϊκό έτος 2018 - 2019.

Επιπρόσθετα, η κα Γκοτζαμάνη αναφέρθηκε στις ιδιαίτερα υψηλές βαθμολογίες στις αξιολογήσεις διδασκόντων που έχουν καταγραφεί και διατηρηθεί τα τελευταία χρόνια, αντανακλώντας το σταθερά υψηλό επίπεδο διδασκαλίας, και συνεχάρη συνολικά τους διδάσκοντες για την ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου διδασκαλία που προσφέρουν και τη συνολική συμβολή και προσφορά τους στην ποιότητα του προγράμματος.

Η Ε.Δ.Ε. του προγράμματος και η Διευθύντρια κα Αικατερίνη Γκοτζαμάνη, Καθηγήτρια, συγχαίρουν θερμά τους βραβευθέντες:

Υποχρεωτικά Μαθήματα Α’ και Β’ εξαμήνων – Ακαδημαϊκό έτος 2018-2019

ΔΡΟΓΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Διοικητική Λογιστική

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ

Ποσοτική Ανάλυση Επιχειρησιακών Αποφάσεων

ΚΛΟΥΤΣΙΝΙΩΤΗΣ

Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων

Μαθήματα Επιλογής Α’ και Β’ εξαμήνων – Ακαδημαϊκό έτος 2018-2019

ΚΟΤΖΑΪΒΑΖΟΓΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ

Ηγεσία, Επικοινωνία και Δημόσιες Σχέσεις

ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ