Προγράμματα στο αντικείμενο της Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής

Εκπαίδευση & Ειδική Αγωγή

Tο Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστήμιου Μακεδονίας, διοργανώνει εξ αποστάσεως Πρόγραμμα Επιμόρφωσης, με τίτλο «TOEFL iBT- Dynamic Induction Program (FAST-TRACK 1): Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση για το τεστ υψηλής χρηστικότητας TOEFL iBT Αγγλικής ως Ξένης Γλώσσας για Ακαδημαϊκούς Σκοπούς» διάρκειας 90 ωρών το οποίο θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως με την μέθοδο της σύγχρονης και ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης:

Διάρκεια: 90 ώρες (5 εβδομάδες)

Κόστος: 200€

ECTS: 3 μονάδες

Υλοποίηση: Eξ αποστάσεως σύγχρονη και ασύγχρονη τηλεκπαίδευση

Πιστοποιητικό:Χορηγείται από το Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Επιστημονικά Υπεύθυνη: Ουρανία Κοκκίνου, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό

Διδασκαλίας Γλωσσών - Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

TOEFL iBT-Dynamic Advancement Program (FAST-TRACK 2): Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση για το τεστ υψηλής χρηστικότητας TOEFL iBT Αγγλικής ως Ξένης Γλώσσας για Ακαδημαϊκούς Σκοπούς

Tο Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστήμιου Μακεδονίας, διοργανώνει εξ αποστάσεως Πρόγραμμα Επιμόρφωσης, με τίτλο «TOEFL iBT- Dynamic Advancement Program (FAST-TRACK 2): Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση για το τεστ υψηλής χρηστικότητας TOEFL iBT Αγγλικής ως Ξένης Γλώσσας για Ακαδημαϊκούς Σκοπούς» διάρκειας 120 ωρών το οποίο θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως με την μέθοδο της σύγχρονης και ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης:

Διάρκεια: 120 ώρες (5 εβδομάδες)

Κόστος:   380€

ECTS: 4 μονάδες

Υλοποίηση: Eξ αποστάσεως σύγχρονη και ασύγχρονη τηλεκπαίδευση

Πιστοποιητικό:Χορηγείται από το Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Επιστημονικά Υπεύθυνη: Ουρανία Κοκκίνου, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό

Διδασκαλίας Γλωσσών - Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Πολιτισμός, Τουρισμός: επικοινωνία, προβολή και προώθηση

Tο Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστήμιου Μακεδονίας, διοργανώνει Πρόγραμμα Επιμόρφωσης, με τίτλο «Πολιτισμός, Τουρισμός: επικοινωνία, προβολή και προώθηση.», διάρκειας 340 ωρών το οποίο θα πραγματοποιηθείμέσω πλατφόρμας σύγχρονης και ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης .

Διάρκεια: 340 ώρες/5μήνες

Κόστος:    250 Ευρώ

Εκπτωτική πολιτική:Δεν παρέχεται

Υλοποίηση: Eξ αποστάσεως σύγχρονη και ασύγχρονη τηλεκπαίδευση

Πιστοποιητικό:  Χορηγείται από το Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Επιστημονικά Υπεύθυνη: Ελένη Γαβρά, Καθηγήτρια - Τμήμα Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΣΤΕΛΕΧΗ ΞΕΝΑΓΗΣΗΣ

Tο Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστήμιου Μακεδονίας, διοργανώνει Πρόγραμμα Επιμόρφωσης, με τίτλο «ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ. ΣΤΕΛΕΧΗ ΞΕΝΑΓΗΣΗΣ.», διάρκειας 290 ωρών το οποίο θα πραγματοποιηθείμέσω πλατφόρμας σύγχρονης και ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης .

Διάρκεια: 290 ώρες/4 μήνες

Κόστος:    250 Ευρώ

Εκπτωτική πολιτική:Δεν παρέχεται

Υλοποίηση: Eξ αποστάσεως σύγχρονη και ασύγχρονη τηλεκπαίδευση

Πιστοποιητικό:  Χορηγείται από το Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Μοριοδοτούμενο Πρόγραμμα με τίτλο: Διαπολιτισμική εκπαίδευση: Προσεγγίζοντας την πολυπολιτισμικότητα στο εκπαιδευτικό σύστημα

«ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ», διάρκειας 452 ωρών το οποίο θα πραγματοποιηθεί μέσω πλατφόρμας σύγχρονης και ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης .

Διάρκεια:          452 ώρες/9 μήνες

Κόστος:            200 Ευρώ

Υλοποίηση:       Eξ αποστάσεως σύγχρονη και ασύγχρονη τηλεκπαίδευση

Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα: Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Εκπαιδευτών Ενηλίκων