"First step into your career - Γνωρίζω τον εαυτό μου - Σχεδιάζω το μέλλον μου"

Ημερομηνία Έναρξης
2018-10-20 00:00:00

Ημερομηνία Λήξης
2018-10-31 00:00:00

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με την έναρξη του επιτυχημένου προγράμματος «First step into your career - Γνωρίζω τον εαυτό μου - Σχεδιάζω το μέλλον μου» το οποίοαπευθύνεται σε μαθητές Ε΄ & ΣΤ΄ Δημοτικού και διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας . Το πρόγραμμα συνεχίζει για δεύτερη χρονιά την προσπάθεια να βοηθήσει μαθητές Ε΄& ΣΤ΄ Δημοτικού να γνωρίσουν τον εαυτό τους αλλά και να κινητοποιήσει το ενδιαφέρον τους για το εκπαιδευτικό και επαγγελματικό τους μέλλον.

Στόχος μας δεν είναι τα παιδιά να κάνουν πρόωρες επιλογές καθώς βρίσκονται ακόμα στο στάδιο της διερεύνησης, αλλά είναι σημαντικό να αναπτύξουν από μικρή ηλικία την δεξιότητα σχεδιασμού σταδιοδρομίας προκειμένου να μάθουν να θέτουν στόχους και να αγωνίζονται για να τους κατακτήσουν καθώς και να διευκολυνθούν στη λήψη μελλοντικών αποφάσεων.

Συνημμένα: Αναλυτική περιγραφή προγράμματος και δελτίο εγγραφής.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

- Εγγραφές: 8 - 18 Οκτωβρίου 2018

- Συνάντηση Ενημέρωσης: Τετάρτη 17 Οκτωβρίου, ώρα 17:30, Πύργος ΚΖ 1ος όροφος, Αίθουσα 4, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

- Έναρξη μαθημάτων: Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018

Με την ολοκλήρωση του προγράμματος θα δοθεί στους συμμετέχοντες πιστοποιητικό συμμετοχής από το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο 6936554449, με email στο symvouleutiki_pamak@uom.edu.gr

Αν δεν επιθυμείτε να λαμβάνετε ενημέρωση παρακαλώ στείλτε μας μήνυμα στη
διεύθυνση symvouleutiki_pamak@uom.edu.gr ''Δεν επιθυμώ να λαμβάνω ενημέρωση''.

Επιστημονικά Υπεύθυνος:

Βαλκάνος Ευθύμιος, Αναπληρωτής Καθηγητής