Προκήρυξη εκλογών για την ανάδειξη εκπροσώπων φοιτητών στην Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Διοίκησης Επιχειρήσεων

Ο Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας προκηρύσσει:
εκλογές για την ανάδειξη εκπροσώπων των φοιτητών στην Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Διοίκησης Επιχειρήσεων, του Πανεπιστημίου Μακεδονίας με ετήσια θητεία, από την εκλογή τους έως και 31.12.2023.
Η ψηφοφορία είναι άμεση και μυστική και θα διεξαχθεί αποκλειστικά με διαδικασία ηλεκτρονικής ψηφοφορίας μέσω του ειδικού πληροφοριακού συστήματος με την ονομασία «Ψηφιακή Κάλπη ΖΕΥΣ», την Δευτέρα 6 Μαρτίου 2023 και ώρα 10:00-14:00 (ώρα Ελλάδος). Εάν η διαδικασία αποβεί άγονη επαναλαμβάνεται την επόμενη εργάσιμη δηλαδή την Τρίτη 7 Μαρτίου 2023 και ώρα 10:00-14:00 (ώρα Ελλάδος) με βάση τις διατάξεις της υπό στοιχεία 123024/Ζ1/06.10.2022 κοινής απόφασης των Υπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων και Επικρατείας (ΦΕΚ 5220/Β'/07.10.2022).
Ως εκπρόσωποι της Κοσμητείας εκλέγονται αυτοί που έλαβαν τον μεγαλύτερο αριθμό ψήφων έως τη συμπλήρωση του αριθμού των εκλόγιμων θέσεων και σε κάθε περίπτωση ένας (1) από κάθε κύκλο σπουδών, εφόσον έχουν υποβληθεί υποψηφιότητες και για τους τρεις κύκλους σπουδών.