ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΩΝ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΤΗΣ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ-ΑΛΛΟΓΕΝΩΝ (ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ ΕΚΤΟΣ Ε.Ε. ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΡΑΤΩΝ-ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ Ε.Ε.), ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2023- 2024

Οι επιτυχόντες του ακαδ. έτους 2023-24 της ειδικής κατηγορίας Αλλοδαπών-Αλλογενών και Αποφοίτων Λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων κρατών-μελών εκτός Ε.Ε. και κρατών-μελών της Ε.Ε. καλούνται να καταθέσουν για έλεγχο από τη Γραμματεία του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας την Αίτηση εγγραφής προς το Τμήμα Ο.Δ.Ε.(επισυνάπτεται), καθώς και τα δικαιολογητικά που ορίζει η εγκύκλιος Φ.152/98277/Α5/07-09-2023 του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (επισυνάπτεται), κατά το χρονικό διάστημα από τη Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου έως και τη Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου 2023 με τους εξής τρόπους:

α) αυτοπροσώπως ή με άλλο εξουσιοδοτημένο πρόσωπο (στη Γραμματεία Ο.Δ.Ε. στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, ημιώροφος γρ. 10, καθημερινά 11.30-13.00) ή

β) με ταχυδρομική αποστολή της αίτησης και των δικαιολογητικών των επιτυχόντων με συστημένη επιστολή και απόδειξη παραλαβής (Ταχ/κή δ/νση: Προς Γραμματεία Τμήματος Ο.Δ.Ε. Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Εγνατία 156, Τ.Κ. 54636, Θεσσαλονίκη).