Ηλεκτρονική Υποβολή Αιτήσεων για τη ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΕΓΑΣΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ συγκεκριμένων κατηγοριών ακ. έτους 2023-2024 (Μόνο για Προπτυχιακούς φοιτητές των κατηγοριών: Ειδικών Παθήσεων (5%), Αλλοδαπών–Αλλογενών, Ομογενών, Αθλητών, ERASMUS, Μετεγγραφέντων φοιτητών και Μεταπτυχιακούς φοιτητές (εγγραφή μετά τον Οκτώβριο του 2023)

Σας ενημερώνουμε ότι, οι φοιτητές που εισήχθησαν στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, σύμφωνα με τις παραπάνω κατηγορίες,  έχουν την δυνατότητα να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση για την παροχή δωρεάν στέγασης, μέσα από την   ηλεκτρονική πλατφόρμα του Πανεπιστημίου μας, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία του ιδρυματικού τους λογαριασμού.

Η ηλεκτρονική πλατφόρμα θα παραμείνει ανοικτή  από σήμερα 12/12/2023 μέχρι και την ΔΕΥΤΕΡΑ 18 Δεκεμβρίου2023, και ώρα 12:00 το μεσημέρι.

Τα αρχεία που θα επισυνάψετε πρέπει να είναι σαρωμένα από σαρωτή (scanner).

Για περισσότερες διευκρινίσεις για τη συμπλήρωση της αίτησης, μπορείτε να επικοινωνείτε με το Γραφείο της Φοιτητικής Εστίας  μέσω email στο estia1@uom.edu.gr