ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΜΒΟΛΙΜΗΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.4957/2022, θα διενεργηθεί Πτυχιακή Εξεταστική (Εμβόλιμη) για τα εαρινά μαθήματα του πρώτου κύκλου σπουδών.

Δικαίωμα συμμετοχής στην Πτυχιακή Εξεταστική έχουν μόνο οι επί πτυχίω φοιτητές/τριες , δηλ. όσοι/ες έχουν συμπληρώσει την περίοδο κανονικής φοίτησης, που ισούται με τον ελάχιστο αριθμό των αναγκαίων για την απονομή του τίτλου σπουδών ακαδημαϊκών εξαμήνων, δηλαδή βρίσκονται σε εξάμηνο σπουδών μεγαλύτερο του 8ου .

Οι επί πτυχίω φοιτητές, από 9ο εξάμηνο και άνω, θα έχουν τη δυνατότητα να δώσουν εξετάσεις σε όλα τα μαθήματα εαρινών εξαμήνων (εφόσον είναι ενεργά και περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα εξετάσεων της εμβόλιμης εξεταστικής Ιανουαρίου) που οφείλουν, με την προϋπόθεση ότι τα είχαν δηλώσει στο παρελθόν και δεν έλαβαν προβιβάσιμο βαθμό.

ΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ.