Εκδήλωση για τον Εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας διοργανώνει εκδήλωση για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου, την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 στις 11 το πρωί, στο Αμφιθέατρο Τελετών του Ιδρύματος.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, καθηγητής Στυλιανός Δ. Κατρανίδης, ενώ ο πανηγυρικός της ημέρας θα εκφωνηθεί από τον καθηγητή του Τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών, της Σχολής Κοινωνικών, Ανθρωπιστικών Επιστημών και Τεχνών, Θεοδόσιο Καρβουναράκη. Το θέμα του πανηγυρικού θα είναι: «Η Αμερικανική Εξωτερική Πολιτική και ο αγώνας των Ελλήνων για ανεξαρτησία».

Στην εκδήλωση θα επιδοθούν τιμητικοί έπαινοι στα μέλη ΕΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ και Διοικητικού Προσωπικού του Πανεπιστημίου Μακεδονίας που συνταξιοδοτήθηκαν το 2023 και στα παιδιά των μελών της Πανεπιστημιακής κοινότητας τα οποία εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.

*Επισυνάπτεται η Πρόσκληση - Πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Λήψη Αρχείων / Downloads