Απερίφραστη καταδίκη της επίθεσης εναντίον μέλους Δ.Ε.Π. του Τμήματος Ο.Δ.Ε. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Θεσσαλονίκη 22/03/2024

Η Σχολή Επιστημών Διοίκησης Επιχειρήσεων και το Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας καταδικάζουν απερίφραστα την επίθεση κατά του Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματός μας κ. Κωνσταντίνου Αγοραστού.

Αυτό το είδος συμπεριφοράς είναι απαράδεκτο και συνιστά σοβαρή παραβίαση των δημοκρατικών αξιών μας.

Καλούμε όλα τα μέλη της κοινότητάς μας να απορρίψουν κάθε μορφή βίας ώστε να προασπίσουμε την ασφάλεια και το θετικό κλίμα στο πανεπιστημιακό μας περιβάλλον.