ΠΑΡΑΤΑΣΗ Υποβολής Αιτήσεων Σίτισης Πρωτοετών Φοιτητών/τριών ακαδημαϊκού έτους 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι οι πρωτοετείς φοιτητές του Πανεπιστημίου Μακεδονίας (προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί, υποψήφιοι διδάκτορες), έχουν την δυνατότητα να υποβάλλουν μόνο ηλεκτρονικά την αίτηση για την χορήγηση κάρτας δωρεάν σίτισης ακαδ. έτους  2023-2024, μέσα από την ηλεκτρονική πλατφόρμα του Πανεπιστημίου μας, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία του ιδρυματικού τους λογαριασμού.

Στην πλατφόρμα θα βρείτε επίσης το εγχειρίδιο χρήσης.

Για περισσότερες διευκρινίσεις για τη συμπλήρωση της αίτησης, μπορείτε να επικοινωνείτε με το  γραφείο της Φοιτητικής Μέριμνας μέσω e-mail στο merimna@uom.edu.gr

Η ηλεκτρονική  πλατφόρμα  θα παραμείνει ανοικτή έως και την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 15:00 μ.μ..

Η ηλεκτρονική αίτηση προτείνεται να υποβάλλεται από Η/Υ (όχι κινητό) για αποφυγή τεχνικών προβλημάτων.

Τα αρχεία που θα επισυνάψετε πρέπει να είναι είτε σαρωμένα από σαρωτή (scanner) είτε ΕΥΚΡΙΝΩΣ φωτογραφημένα. Επιτρέπονται αρχεία τύπου .pdf ή .jpg.

** Σύμφωνα  με το ΦΕΚ Σίτισης, δικαιούχοι δωρεάν σίτισης ακαδ. έτους 2023-2024, είναι οι ενεργοί φοιτητές ν+2, μεταπτυχιακοί ν+1, υπ. διδάκτορες. **