Ημέρα Καριέρας 2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Στις 17 Μαΐου 2024, το Τμήμα Βαλκανικών, Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών διοργανώνει την ετήσια εκδήλωση «Ημέρα Καριέρας», ώρα 11.00 στην αίθουσα συνεδρίων του Πανεπιστημίου μας (1ος όροφος).
Η εκδήλωση αυτή έχει καθιερωθεί στο Τμήμα μας από το 2021-2022 και αποτελεί μια προσπάθεια να φέρει σε επαφή τόσο τους/τις φοιτητές/τριες με την αγορά εργασίας και τις αλλαγές που συντελούνται, όσο και το ίδιο το Τμήμα με φορείς της αγοράς εκκινώντας ένα γόνιμο διάλογο.
Στόχος μας είναι να δώσουμε τη δυνατότητα στους/στις φοιτητές/τρίες μας, μέσα από το διάλογο με εκπροσώπους εταιρειών και οργανισμών, να γνωρίσουν τις δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και απόκτησης συγκριτικών πλεονεκτημάτων στην αγορά εργασίας μετά την απόκτηση του πτυχίου τους από το Τμήμα μας.

Συντονισμός Εκδήλωσης: Ελένη Σιδέρη, Επίκουρη Καθηγήτρια Β.Σ.Α.Σ

Λήψη Αρχείων / Downloads