Συλλογή τροφίμων για τους πλημμυροπαθείς Θεσσαλίας και Μαγνησίας

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας σε συνεργασία με το Γραφείο Περιβαλλοντικής Διαχείρισης Πανεπιστημίου Μακεδονίας συμμετέχει ενεργά στη δράση κινητοποίησης του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, προκειμένου να συγκεντρωθούν τρόφιμα για τους πλημμυροπαθείς μετά τις εκτεταμένες καταστροφικές πλημμύρες σε Θεσσαλία και Μαγνησία.

Για τον λόγο αυτόν, σας καλούμε, εάν επιθυμείτε, να συμβάλλετε στη δράση συγκέντρωσης τροφίμων μακράς διάρκειας, που διατηρούνται εκτός ψυγείου (λάδι, ζάχαρη,κονσέρβες, όσπρια, γάλα, αλεύρι, ζυμαρικά, δημητριακά, παξιμάδια, εβαπορέ, κ.λπ.) για τις πλημμυροπαθείς οικογένειες.

Μπορείτε να αφήσετε τα τρόφιμα έως και την Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2023 από τις 08:00 έως τις 15:00 στο «κουτί αλληλεγγύης» το οποίο θα βρίσκεται στο ισόγειο.

Τα τρόφιμα θα μεταφερθούν σε κεντρικά σημεία συγκέντρωσης τροφίμων του ΕΕΣ.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το έργο και τις δράσεις του ΕΕΣ μπορείτε να επισκεφθείτε και την επίσημη ιστοσελίδα του οργανισμού: http://www.redcross.gr/.