Οι Πρυτανικές Αρχές στον Αγιασμό του Πειραματικού Γυμνασίου και του Πειραματικού Γενικού Λυκείου του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 09:30 π.μ. πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου Αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2023-2024, ο οποίος τελέστηκε από κοινού για το Πειραματικό Γυμνάσιο και το Πειραματικό Γενικό Λύκειο του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Στον Αγιασμό συμμετείχαν μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες και των δύο σχολικών μονάδων.

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας εκπροσώπησε και απηύθυνε χαιρετισμό ο Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών, Διοικητικών Υποθέσεων και Προσωπικού Καθηγητής Νικόλαος Σαμαράς.