ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ – ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ 23/11/2023 ΕΩΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ 4/12/2023

Καλούνται οι δικαιούχοι μετεγγραφής/μετακίνησης ακαδημαϊκού έτους 2023-2024 , να προσκομίσουν στη Γραμματεία του Τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, τα οποία είχαν δηλώσει στην ηλεκτρονική αίτησή τους στην πλατφόρμα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού:

1.Αυτοπροσώπως, τις ώρες λειτουργίας της Γραμματείας 11:30-13:00

2.Με νόμιμα εξουσιοδοτημένο άτομο το οποίο θα προσκομίσει στη Γραμματεία εξουσιοδότηση εκδοθείσα ηλεκτρονικά μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης gov.gr, με την επίδειξη της Αστυνομικής Ταυτότητας ή άλλου ταυτοποιητικού εγγράφου,

3.Ταχυδρομικώς με συστημένη επιστολή (σφραγίδα Ταχυδρομείου έως και 4/12/2023) στη διεύθυνση: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ –ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ -Ημιώροφος-Γραφείο 1–ΕΓΝΑΤΙΑ 156, ΤΚ: 546 36 Θεσσαλονίκη.

ΟΛΑ τα ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ που αναφέρονται στην ηλεκτρονική αίτηση μετεγγραφής/μετακίνησης και στην Εγκύκλιο Μετεγγραφών/Μετακινήσεων 2023-2024

1. Την Ηλεκτρονική αίτηση μετεγγραφής/μετακίνησης, από την πλατφόρμα του Υπουργείου Παιδείας, υπογεγραμμένη.

2. Συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη την Αίτηση Εγγραφής στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

3. Συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο το έντυπο Δήλωσης Ξένης Γλώσσας

4. Ευκρινές αντίγραφο της Αστυνομικής Ταυτότητας ή διαβατηρίου

5. Μία φωτογραφία τύπου Αστυνομικής Ταυτότητας

6. Την Αίτηση εγγραφής επιτυχόντων των πανελλαδικών εξετάσεων.

Μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών και εφόσον εγκριθεί η μετεγγραφή/μετακίνηση στο Τμήμα, θα κληθούν οι ενδιαφερόμενοι/ες να προσκομίσουν το πιστοποιητικό διαγραφής τους από το Τμήμα Προέλευσης.