Επιτροπές και εκπρόσωποι Τμήματος


Επιτροπές / Όργανα Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής

και Εκπρόσωποι σε Συλλογικά Όργανα / Επιτροπές του Πανεπιστημίου

Μάρτιος 2019 

Κοσμητεία

  • Αλεξανδροπούλου Ευγενία (τομέας ευθύνης: Εξωστρέφεια)
  • Δριτσάκης Νικόλαος (τομέας ευθύνης: θέματα προσωπικού)
  • Γεωργιάδης Χρήστος (τομέας ευθύνης: 2ος και 3ος κύκλος σπουδών)
  • Στειακάκης Εμμανουήλ (τομέας ευθύνης: Πρόγραμμα Σπουδών)
  • Βεργίδης Κωνσταντίνος (τομέας ευθύνης: Εξοπλισμός, υποδομές, Εργαστήρια)

Συντονιστική Επιτροπή ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική

  • Γεωργιάδης Χρήστος, Διευθυντής
  • Δριτσάκης Νικόλαος
  • Σακελλαρίου Ηλίας
  • Κολωνιάρη Γεωργία
  • Κίτσιος Φώτης

Ειδική Διατμηματική Επιτροπή ΠΜΣ «ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ»

  • Αλεξανδροπούλου Ευγενία, Διευθύντρια
  • Κασκάλης Θεόδωρος
  • Στειακάκης Εμμανουήλ
  • Ψάννης Κωνσταντίνος

Συντονιστική Επιτροπή Διδακτορικών Σπουδών

  • Μαυρίδης Ιωάννης
  • Νικολαϊδης Ιωάννης
  • Σουραβλάς Σταύρος

Διευθυντές Εργαστηρίων

  • Εργαστήριο Πληροφοριακών Συστημάτων και Ηλεκτρονικού Επιχειρείν: Βλαχοπούλου Μαρία
  • Εργαστήριο Πληροφοριακών Συστημάτων Λογιστικής: Βαζακίδης Αθανάσιος
  • Εργαστήριο Πολυμέσων, Ασφάλειας και Δικτύωσης: Μαυρίδης Ιωάννης
  • Εργαστήριο Υπολογιστικών Μεθοδολογιών και Επιχειρησιακής Έρευνας: Σαμαράς Νικόλαος
  • Εργαστήριο Τεχνολογίες Συστημάτων Υπολογιστών και Δικτύων: Ρουμελιώτης Μάνος
  • Εργαστήριο Τεχνολογίας Λογισμικού και Δεδομένων: Ευαγγελίδης Γεώργιος

Επιτροπή Προγράμματος Σπουδών

  • Σατρατζέμη Μαρία
  • Μαυρίδης Ιωάννης
  • Σαμαράς Νικόλαος
  • Ταμπούρης Ευθύμιος
  • Στειακάκης Εμμανουήλ

Εκπρόσωπος στην Επιτροπή Ερευνών

  • Βεργίδης Κωνσταντίνος (τακτικό μέλος)
  • Ψάννης Κωνσταντίνος (αναπληρωματικό μέλος)

ΜΟΔΙΠ

  • Σακελλαρίου Ηλίας

Υπεύθυνος/Εκπρόσωπος στην Πρακτική Άσκηση

  • Βαζακίδης Αθανάσιος

Ομάδα Εσωτερικής Αξιολόγησης (ΟΜΕΑ)

  • Μαυρίδης Ιωάννης
  • Νικολαϊδης Ιωάννης
  • Σιφαλέρας Άγγελος
  • φοιτητής: Ματσαρίδης Ευστ.

Εκπρόσωπος στο Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βιου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ)

  • Μαυρίδης Ιωάννης
  • Κίτσιος Φώτιος (Αναπληρωτής)

Επιτροπή Πιστοποίησης Προγράμματος Προπτυχιακών Σπουδών

  • Ταμπούρης Ευθύμιος
  • Στειακάκης Εμμανουήλ
  • Σιφαλέρας Άγγελος

Επιτροπή Erasmus

  • Γεωργιάδης Χρήστος 
  • Ταμπούρης Ευθύμιος
  • Στειακάκης Εμμανουήλ

Επιτροπή Διεξαγωγής Κατατακτηρίων Εξετάσεων

Πρόεδρος: Χατζηγεωργίου Αλέξανδρος, Κοσμήτορας

Εισηγητές

  • Σατρατζέμη Μαρία (Διαδικαστικός Προγραμματισμός)
  • Κασκάλης Θεόδωρος (Διαδικαστικός Προγραμματισμός)
  • Ξυνόγαλος Στυλιανός (Συστήματα Υπολογιστών)
  • Παπαδημητρίου Παναγιώτης (Συστήματα Υπολογιστών)
  • Χρήστου-Βαρσακέλης Δημήτριος (Γραμμική Άλγεβρα)
  • Πετρίδου Σοφία (Γραμμική Άλγεβρα)

Βαθμολογητές 
  • Χατζηγεωργίου Αλέξανδρος (Διαδικαστικός Προγραμματισμός)
  • Κολωνιάρη Γεωργία (Διαδικαστικός Προγραμματισμός)
  • Σακελλαρίου Ηλίας (Συστήματα Υπολογιστών)
  • Σουραβλάς Σταύρος (Συστήματα Υπολογιστών)
  • Ευαγγελίδης Γεώργιος (Γραμμική Άλγεβρα)
  • Σιφαλέρας Άγγελος (Γραμμική Άλγεβρα)


Αναβαθμολογητές

  • Σαμαράς Νικόλαος (Διαδικαστικός Προγραμματισμός)
  • Κολωνιάρη Γεωργία (Συστήματα Υπολογιστών)
  • Νικολαΐδης Ιωάννης (Γραμμική Άλγεβρα)

 

Επιτροπή εγγραφής φοιτητών διαφόρων κατηγοριών

  • Πετρίδου Σοφία
  • Βεργίδης Κωνσταντίνος
  • Παπαδημητρίου Παναγιώτης

Επιτροπή Συντονισμού Εργαστηρίων, Εξοπλισμού και ΕΤΕΠ

  • Μαυρίδης Ιωάννης
  • Ψάννης Κωνσταντίνος
  • Μαμάτας Ελευθέριος
  • Παπαδημητρίου Παναγιώτης
  • Τρακατέλης Γεώργιος

Επιτροπή Εξωστρέφειας

  • Στειακάκης Εμμανουήλ
  • Νικολαϊδης Ιωάννης
  • Ξυνόγαλος Στέλιος
  • Πετρίδου Σοφία
  • Φούσκας Κωνσταντίνος

Επιτροπή Διερεύνησης Νομικού Πλαισίου για φοιτητές με αναπηρία

  • Αλεξανδροπούλου Ευγενία
  • Σατρατζέμη Μαρία
  • Σακελλαρίου Ηλίας

Επιτροπή για τη χορήγηση βεβαίωσης επαγγελματικών δικαιωμάτων αποφοίτων του Τμήματος Διοίκησης Τεχνολογίας

  • Αλεξανδροπούλου Ευγενία
  • Στειακάκης Εμμανουήλ
  • Νικολαίδης Ιωάννης

Επιτροπή ΠΜΣ στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική-αξιολόγησης οικονομικών των φοιτητών που αιτούνται απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης

  • Γεωργιάδης Χρήστος
  • Δριτσάκης Νικόλαος
  • Βαζακίδης Αθανάσιος
  • Δασίλας Απόστολος
  • Σταυρόπουλος Αντώνιος

Συντονιστική επιτροπή ΠΜΣ στην Τεχνητή Νοημοσύνη και Αναλυτική Δεδομένων - Artificial Intelligence and Data Analytics (ΑΙDA)

  • Ρεφανίδης Ιωάννης, Διευθυντής
  • Χρήστου-Βαρσακέλης Δημήτριος, Αναπληρωτής Διευθυντής
  • Ευαγγελίδης Γεώργιος
  • Σαμαράς Νικόλαος
  • Σατρατζέμη Μαρία

Επιτροπή για θέματα θέσεων Ε.ΔΙ.Π. Τμήματος

  • Χατζηγεωργίου Αλέξανδρος,
  • Σαμαράς Νικόλαος,
  • Στειακάκης Εμμανουήλ

Επιτροπή Υποστήριξη φοιτητών ΑΜΕΑ στα πλαίσια της «Μονάδας Προσβασιμότητας για Άτομα με Αναπηρία» 

Μέλη ΔΕΠ
  • Βεργίδης Κωνσταντίνος
  • Πετρίδου Σοφία (αναπληρωματικό μέλος)

Διοικητικοί υπάλληλοι

  • Οδοντοπούλου Αθηνά
  • Τσακιρίδου Ασπασία (αναπληρωματικό μέλος)